BLACK STAR SUITES - Praha

Více o hotelu

Popis ubytování

Jedinečný a romantický hotel Black Star Suites se nachází v historickém centru Prahy, 5 minut chůze od Karlova mostu a Staroměstského náměstí. Vkusně zrekonstruovaná renesanční budova ze 14. století nabízí 6 prostorných apartmá a jeden dvoulůžkový pokoj typu Superior s manželskou postelí, vše ve středomořském stylu.

BLACK STAR SUITES ubytování v hotelu

Pokoje jsou vybaveny TV s plochou obrazovkou, trezorem, mini ledničkou, kávovarem Nespresso, příslušenstvím pro přípravu čaje a kávy a vysokorychlostní wi-fi zdarma. Všechny pokoje jsou přístupné pouze po schodech.

Recepce

Recepce hotelu je ve vedlejší budově na adrese SEMINÁŘSKÁ 4, (hotel Clementin)

Gastronomie

Snídaně možná v hotelu Clementin za příplatek 13€ / osoba / den

Okolí hotelu a Praha

Hotel Black Star Suites se nachází přímo v samém srdci historického centra Prahy, mezi Staroměstským náměstím a Karlovým mostem.

V okolí hotelu je řada zajímavých restaurací a tradičních pivnic, například pražský pivovar U Tří růží v Husově ulici.

Karlova ulice

sloužila jako spojnice s Křížovnickým náměstím. Původně se ulice jmenovala Svatoklimentská, později byl název změněn na Zlatnická, Ševcovská a také Nožířská. Tato ulice zde existovala již ve dvanáctém století.

Královský průvod nejprve projížděl kolem domu U Tří granátových jablek, dále pak kolem domu U Tří andělů a domu U Hejnů. Na protější straně stojí U Zlaté hrušky, U Zlatých hodin a U Zlatého jablka. Nedaleko těchto staveb stojí další velice významná památka. Jedná se o Clam-Gallasův palác, který patří k nejvýznamnějším palácovým stavbám v Praze. Dříve patřil tento palác k významným pražským kulturním centrům. Kromě koncertů se zde konala také divadelní představení. Vystupovala zde také mnoho slavných osobností, jako například Wolfgang Amadeus Mozart či Ludwig van Beethoven.

Dalšími významnými domy jsou dům U Zlaté ovce, poté protější U Zlaté Slámy a U Černého Hada. Dalším domem s nádhernou fasádou je dům U Bílého Koníka a dům U Zlaté Studně na rohu. Tento dům patří mezi nejstarší a nejkrásnější domy na Starém Městě pražském. Nejednoho turistu ohromí překrásná barokní fasáda se štukami světců. Dalším významným domem je rohový dům U Modré štiky, ve kterém byl provozován první pražský biograf

Nedaleko hotelu se nachází Klementinum - Monumentální stavební komplex, po Pražském hradě druhý největší komplex v Praze, byl vždy živým centrem vzdělanosti a kultury. V areálu sídlí již přes dvě stě let Národní knihovna. Jsou zde uloženy nejcennější rukopisy a všechny knihy, vydané od roku 1807 na území Čech. Mezi nejvýznamnější části Klementina patří především Hodinová a Astronomická věž. Astronomická věž je vysoká osmašedesát metrů. Cibulová báň na jejím vrcholu je osazená sochou Atlanta, kterou ve své ruce drží zeměkouli. Ve věži od roku 1775 nepřetržitě pracuje meteorologická observatoř, která měří a zaznamenává klimatické změny v Praze. Tím, že k tomuto měření dochází již přes dvě stě let, se pražské Klementinum získalo mnohá světová prvenství. V roce 1750 byly v důsledku astronomického pozorování do věže instalovány astronomické přístroje. Mezi další poklady ukryté za zdmi Klementina patří například sbírka historických globusů v Matematickém sále, či Zrcadlová kaple nebo barokní knihovní sál. Dále je zde umístěno třináct slunečních hodin. V současné době zde sídlí Národní knihovna České republiky, ve které jsou umístěny mnohé významné unikáty.

Sakrální památky

Součástí komplexu Klementina jsou také sakrální památky. Kostel sv. Klimenta byl jedním ze svatostánků pražské jezuitské koleje. Kostel vznikal v letech 1711- 1715. V Interiéru kostela si můžete prohlédnout unikátní sochařskou výzdobu od Matyáše Bernarda Brauna. Kostel disponuje dokonalou akustikou, díky které dochází při bohoslužbách a koncertech k nezapomenutelným zážitkům.

Staroměstské náměstí je nejstarší náměstí v historickém centru Prahy a již v desátém století zde bylo významné tržiště. Obklopuje ho řada historických domů a stojí zde Staroměstská radnice s jedním z nejznámějších orlojů na světe, který byl zkonstruován roku 1410. Rozhodně si nenechte ujít možnost vyvézt se výtahem do vyhlídkové věže Staroměstské radnice, ze které uvidíte celé náměstí z ptačí perspektivy. Radnice byla zřízena r. 1338. Na orloji se každou celou hodinu objevuje 12 apoštolů, pod nimi je kalendářní deska se znameními zvěrokruhu.

Karlův most je nejstarší dochovaný pražský most a propojuje Staré Město s Malou Stranou. Základní kámen položil roku 1357 samotný Karel IV. Most je 516 metrů dlouhý a 9,5 metrů široký. Byl vybudován z pískovcových kvádrů pod dohledem známého stavitele Petra Parléře. Most zdobí 30 soch a sousoší, z nichž většina pochází z období 1706-14. Za návštěvu také stojí Národní divadlo vzniklo na základě veřejné sbírky v letech 1868-1881. Základní kámen byl položen 16. 5. 1868 a divadlo poprvé otevřeno 11. 6. 1881 při příležitosti návštěvy korunního prince Rudolfa v Praze. Prvním představením byla opera Libuše od Bedřicha Smetany. O dva měsíce později byla budova zničena požárem a divadlo bylo obnoveno až koncem roku 1883. Novorenesanční budova divadla od Josefa Zítka je jednou z nejvýznamnějších staveb v Praze.

Rezervovat ubytování v BLACK STAR SUITES - Praha

Nejbližší ubytování v Praze a okolí

Ubytování Praha


Zajímavé weby: dárkové poukazy

Copyright © 2013 - 2024 Ber Ubytování.CZ All Rights Reserved. Obsah