REZIDENCE MALŠE - České Budějovice

  • 3. foto
  • 4. foto
  • 5. foto
  • 6. foto
  • 7. foto
  • 8. foto

Více o apartmánu

Popis ubytování

Rezidence Malše - Unikátní ubytování na vodě v Českých Budějovicích

Unikátní ubytování v nadstandartních apartmánech na vodě je jedinečnou příležitostí vychutnat si kouzlo Jihočeského kraje.   Svým ojedinělým umístěním na klidném soutoku řeky Malše a Vltavy, v samém srdci historického centra Českých Budějovic, dodává pobyt v našich apartmánech nádech originality a romantiky.   Nadčasové apartmány Rezidence Malše jsou nejen skutečnou perlou mezi hausbóty, ale zároveň ukázkou kvalitního českého řemesla.  

V našich apartmánech máte možnost odpočinout si, či nasát atmosféru historického, avšak velmi dynamického města netradičním způsobem. Moderně vybavené a prostorné hausboty s chytře zařízeným interiérem jsou ideální kombinací pro Váš maximální komfort a nezapomenutelný zážitek. Ať s rodinou, firmou, nebo přáteli.   Vyberte si z ojedinělých balíčků a zpříjemněte si pobyt dle Vaších představ.  

REZIDENCE MALŠE ubytování v apartmánu

Moderně vybavený a prostorný hausbot s chytře navrženým interiérem a exteriérem pro celoroční využití s rodinou, či přáteli. Užitná plocha o celkové výměře 80m2 včetně přední kryté (8m2) a velké střešní (40m2)   terasy tvoří skvěle využitelný a nezávisle uzpůsobený prostor pro grilování a volný čas.

Okolí apartmánu a České Budějovice

České Budějovice  jsou krajskou metropolí Jižních Čech, kterou založil v  roce 1265 král Přemysl Otakar II. kvůli absenci královské „základny“ v  jižních Čechách. Tímto počinem si však znepřátelil tehdejší šlechtický rod Rožmberků, který jako významná mocenská elita zastával vysoké funkce (maršálové, duchovní, místodržící…) a nebylo pro něj obtížné postavit se i královské moci.  

Šlechtické spory o moc umírníly až husitské války v  patnáctém století. Po těchto válečných konfliktech, při kterých společenská úroveň Budějovic postupně upadala, přišlo příznivější období šestnáctého století, během kterého se Budějovice opět dostávaly do „formy“ a to především díky obchodování s  pivem, solí, rybníkářství nebo těžbě stříbra. Tyto úspěšné roky však utnul rozsáhlý požár v  roce 1641 při kterém byla zdecimována většina města.

Další výraznější vzestup obchodu a společnosti nastal až v  19. století a to díky vybudování železniční dráhy, která umožnila Budějovicím stát se důležitým obchodním centrem.

České Budějovice leží na soutoku řek Malše a Vltavy a jsou obklopeny četnými rybníky a menšími řekami. Z  tohoto důvodu jsou Budějovice náchylné na povodně, proti kterým se však již několik let aktivně budují nejrůznější bariéry. Jejich poloha však také dopřává nevšedním zážitkům na vodě.

Zajímavosti a pověsti – kam se určitě zajděte podívat ☺

 

Náměstí Přemysla Otakara II. se SAMSONOVOU KAŠNOU.   Samsonova kašna je jednou z největších svého druhu v republice, postavena byla mezi lety 1721 – 1727. Původní účel kašny bylo zásobování místních obyvatel vodou, s čímž byl kvůli narůstajícímu počtu obyvatel čím dál větší problém. Voda do kašny byla čerpána z řeky Vltavy, pročež byla na břehu řeky vystavěna Vodárenská věž. Čerpání vody probíhalo pod zemí, což byl na tehdejší dobu architektonický unikát.   Nezapomeňte se také podívat na BLUDNÝ KÁMEN, který je pozůstatkem původní dlažby a právě v tomto místě dříve bylo popraviště. Právě na tomto místě bylo údajně popraveno 10 tovaryšů, kteří si dovolili odporovat rychtáři. Pověst říká, že kdo tento kámen po 22. hodině překročí, nenajde cestu domů.

ĆERNÁ VĚŽ  původně sloužila jako zvonice a strážná věž jejíž stavba probíhala v  letech 1549 – 1577. Její stěny jsou u základů silné přes 3m a směrem nahoru se zužují. U vrcholu jsou stěny silné kolem 2m. Jedním z  instalovaných zvonů je Umíráček. Umíráček měl údajně ke zvonové hlavě přivázán dlouhý řemen, který dosahoval až k  bytu strážného v  devátém patře, protože se mu nechtělo při každém úmrtí chodit až nahoru do věže. Při zvonění mu prý pomáhal kostlivec, který na zvonu sedí. Toho ale mohou spatřit pouze děti.

SOLNICE  na Piaristickém náměstí byla vybudována v  roce 1531 původně jako zbrojnice a sklad střelného prachu. Během své existence sloužila také jako sýpka, později také jako sklad soli, která se po Vltavě do Budějovic dopravovala a odkud také pochází její název. Zajímavostí jsou vystouplé tváře z  čelní a boční strany budovy. Údajně jde o lupiče, kteří se pokusili vyloupit vedlejší kostel. Od přepadené jeptišky se dožadovali informace o ukrytém zlatě. Ta je však přelstila a naláklada je na kočičí zlato do sakristie, kde je zamkla. Později byli lupiči popraveni.

SOUSOŠÍ KALVÁRIE  na Piaristickém náměstí. Když projdete z  České ulice na Piaristické náměstí, všimnete si propracovaného sousoší ukřižování Ježíše Krista po pravé straně. U paty kříže najdete kamennou lidskou lebku. Tato lebka je údajně přímo Adamova. Pověst praví, že kdo se dotkne lebky (podle jiné verze kdo se podívá do jejích očních důlků) splní se mu přání, na které pomyslí. Piaristické náměstí je vystavěno na dřívějším hřbitově a jeho dlažba v  duchu náhrobních kamenů je připomínkou původního účelu tohoto místa. .  

ŹELEZNÁ PANNA  je původně hradební věž na Zátkově nábřeží. Vstup do věže byl z  prvního patra, protože přízemí sloužilo jako věznice. Svůj název získala podle mučidla, které se údajně ve věznici používalo.

Rezervovat ubytování v REZIDENCE MALŠE - České Budějovice

Nejbližší ubytování v Českých Budějovicích a okolí

Ubytování České Budějovice


Zajímavé weby: dárkové poukazy

Copyright © 2013 - 2024 Ber Ubytování.CZ All Rights Reserved. Obsah