HOSTINEC A PENZION NA STATKU - Vojkovice

  • 3. foto
  • 4. foto
  • 5. foto
  • 6. foto
  • 7. foto
  • 8. foto

Více o pensionu

Popis ubytování

Rodinný hostinec Na Statku je kamenná historická usedlost z 16. století a nachází se v klidné obci v podhůří Krušných a Doupovských hor nedaleko Karlových Varů. K dispozici máme nově zrekonstruované ubytování v útulných pokojích a v prostorném apartmánu. Hosté se mohou stravovat v naší restauraci, kterou provozujeme 10 let a je vyhlášená poctivým domácím přístupem k přípravě kvalitních surovin, které si z části sami vypěstujeme nebo pořídíme od lokálních producentů.

Náš rodinný hostinec Na Statku se nachází v malé klidné obci Jakubov nedaleko Karlových Varů. V těsné blízkosti vede cyklostezka Ohře. Objekt je uzavřená kamenná usedlost na okraji obce obklopená panenskou přírodou. Hosté zde mají absolutní soukromí. Uprostřed usedlosti je travnatý dvůr s možností posezení či relaxace. Objekt se skládá z hlavní budovy a dvou stodol. Jedna ze stodol slouží k pořádání různých eventů. Součástí této stodoly je velký nápojový bar, rautový bar, prostor k sezení, taneční pódium a sociální zařízení. Kapacita stodoly je až 100 osob. V přízemí hlavní budovy se nachází restaurace pro cca 50 osob a slavnostní sál pro cca 75 osob. V prvním patře a podkroví se nacházejí ubytovací jednotky. Kapacita ubytování je 40 osob v dvoulůžkových, čtyřlůžkových nebo šestilůžkových pokojích nebo v šestilůžkovém apartmánu. Všechny pokoje mají k dispozici plně vybavenou kuchyňskou linku a společenskou místnost. Součástí každého pokoje je vlastní sociální zařízení se sprchou. V hostinci je v provozu restaurace, která nabízí možnost celodenního stravování pro ubytované hosty. Hosté si mohou zapůjčit knížky z naší knihovny. V letním období je hostům k dispozici venkovní gril, stolní tenis, petang, míčové hry. V blízkosti našeho objektu se nachází obecní dětské hřiště a hřiště na volejbal. Hostinec disponuje přilehlým parkovištěm pro 15 aut a dalším prostorem v blízkosti k parkování přibližně 20 aut a problém není ani parkování autobusu.

HOSTINEC A PENZION NA STATKU ubytování v pensionu

V současné době máme k dispozici 10 ubytovacích jednotek. 5 dvoulůžkových pokojů, z toho 1 s možností přistýlky, 2 čtyřlůžkové pokoje s možností dvou přistýlek na každém pokoji, 1 šestilůžkový pokoj s možností 2 přistýlek, 1 dvoulůžkový pokoj duplex s možností dvou přistýlek a 1 apartmá pro čtyři až šest osob. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařizení se sprchou. 4 dvoulůžkové pokoje jsou menší (13 m2), 1 dvoulůžkový pokoj je větší (20 m2). Tyto pokoje mají k dispozici vlastní společenskou místnost s plně vybavenou kuchyňskou linkou (lednice, sporák, mirkovlnná trouba, myčka nádobí). 2 čtyř až šestilůžkové pokoje mají velikost 39 m2. V každém pokoji jsou 4 lůžka, sedací souprava s konferenčním stolkem, psací stůl s židlí, skříň, komoda. Koupelny v těchto dvou pokojích jsou prostorné a mají střešní okna. Pro tyto dva pokoje je k dispozici vlastní společenská místnost s plně vybavenou kuchyňskou linkou (lednice, sporák, mikrovlnná trouba, myčka nádobí). Dalším pokojem je šestilůžkový pokoj s možností dvou přistýlek. Apartmá pro 4-6 osob se skládá z jedné ložnice, obývacího pokoje s jídelním stolem, kuchyně a sociálního zařízení. Součástí kuchyně je lednice, mikrovlnná trouba a vařič. Dvoulůžkový pokoj duplex se nachází ve stodole. V přízemí je místnost s jídelním stolem, rozkládací pohovka a sociální zařízení se sprchovým koutem. Součástí přízemní části jsou kamna, kde si hosté sami udržují oheň, pokud je potřeba. V prvním patře je ložnice. Tento pokoj je k dispozici od května do října.

Recepce

Recepce není součástí hostince, ale k dispozici jsme hostům od 8:00 do 20:00 hodin. Na základě domluvy i mimo tuto dobu.

Gastronomie

Gastronomie je srdcem naší činnosti a na kvalitě pokrmů si zakládáme. Snídaně pro ubytované hosty mají formu rautu a z bohatého sortimentu si vybere a pochutná každý. Pečeme si vlastní kváskový chléb i ostatní slané a sladké pečivo. Restaurace není běžně otevřená. Pořádáme pouze gastronomické akce na objednávku a několik tradičních gastronomických akcí pro veřejnost. Pro ubytované hosty je možné zajistit plnou penzi.

Okolí pensionu a Vojkovice

Hostinec je ideálním místem pro relaxaci či nenáročné i náročnější procházky okolní přírodou, kterou je obec obklopená ze všech stran. Blízkým turistickým cílem může být Horní Hrad z druhé poloviny 13. století, který je kulturní památkou ČR. Pěší túra na hrad vám zabere 2 hodiny (9 km), autem cesta trvá 15 minut. Dalším blízkým turistickým cílem mohou být lázně Kyselka (8 km) s muzeem Mattoni. V blízkosti stojí za návštěvu rozhledna Bučina, Skalky skřítků, Radošovský most, Šemnická skála. Směrem na Chomutov stojí za návštěvu zámek Klášterec nad Ohří nebo město Kadaň. V Chomutově stojí za návštěvu Podkrušnohorský zoopark (33 km)

Hostinec je vhodný pro všechny, kdo jsou sportovně založeni. Polohu hostince ocení v zimě lyžaři, v ostatním období cyklisté, rodiny s dětmi. V těsné blízkosti hostince vede cyklostezka Ohře, která kopíruje Doupovské hory a poskytuje nádherný pohled na Krušné hory, které jsou v těsné blízkosti. Do nejbližšího lyžařského střediska v Jáchymově trvá cesta autem 20 minut. Ostatní skiareály jako je Plešivec, Boží dar, Klínovec, Fichtelberg jsou dostupné za 30 minut jízdy autem. Stejná nebo podobná vzdálenost je i k běžeckým (běžkařským) trasám, jako je Krušnohorská magistrála. Pro rodiny s dětmi jsou vhodné aquaparky: Aquacentrum Jáchymov - 16 km (celoročně), Aquapark Klášterec nad Ohří - 23 km, koupaliště Michal Sokolov - 30 km, Aquasvět Chomutov - 44 km (celoročně), Aquaforum Františkovy Lázně 65 km (celoročně).

Hostinec má dobrou polohu k návštěvě západočeských lázní: Karlových Varů, kde se každoročně pořádá Mezinárodní filmový festival, Mariánských Lázní, Lázní Jáchymov či Františkových Lázní.

Nejčastěji je objekt využíván ke svatebním hostinám či firemním akcím. Pokud probíhá svatební hostina, není objekt k dispozici jiným hostům.

Rezervovat ubytování v HOSTINEC A PENZION NA STATKU - Vojkovice

Nejbližší ubytování ve Vojkovicích a okolí

Ubytování Vojkovice

 


Zajímavé weby: dárkové poukazy

Copyright © 2013 - 2021 Ber Ubytování.CZ All Rights Reserved. Obsah