APARTMÁNY POD SUCHÝM VRCHEM - Orličky

  • 3. foto
  • 4. foto
  • 5. foto
  • 6. foto
  • 7. foto
  • 8. foto

Více o apartmánu

Popis ubytování

Apartmány pod Suchým vrchem nabízí pohodlné ubytování, nedaleko lyžařského střediska Skiareál Buková hora Čenkovice a Dolní Morava.

Apartmány pod Suchým vrchem poskytují příjemné ubytování v obci Orličky.

Ubytování je vhodné jak pro jednotlivce tak i pro rodiny s dětmi.

Celková kapacita objektu umožňuje ubytovat 25 osob v celkem třech na sobě nezávislých apartmánech, každý z apartmánů disponuje vlastním vchodem, sociálním zařízením, kuchyňkou, obývacím pokojem a ložnicí. Vytápění je zajištěno majitelem objektu. Parkování pro čtyři vozidla v oploceném prostoru u objektu a další kapacita pro parkování je na neoploceném pozemku u objektu.

APARTMÁNY POD SUCHÝM VRCHEM ubytování v apartmánu

Každý z apartmánů obsahuje vlastní sociální zařízení a kuchyňku (vybavena lednicí, el. sporákem, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí, nadobím, atd,) s možností vlastního vaření. Dále obývací místnost vybavenou Tv, internetem, případně WiFi.

Apartmán č. 1 - maximální kapacita celkem pro 5 osob, minimum pro ubytování 2 osoby. Apartmán obsahuje kuchyňský kout, obývací pokoj, ložnici, koupelnu, WC. Minimální délka pobytu jsou 3 noci, po dohodě je možné minimální délku pobytu upravit dle individuální potřeby zákazníka.

Apartmán č. 2- maximální kapacita celkem až pro 15 osob, minimum pro ubytování 8 osob ve dvou ložnicích. Apartmán obsahuje kuchyňský kout, obývací pokoj, 3 ložnice (4-lůžková, 5-lůžková a 6-lůžková), 2× koupelna a WC. Minimální délka pobytu jsou 3 noci, po dohodě je možné minimální délku pobytu upravit dle individuální potřeby zákazníka.

Apartmán č. 3 - maximální kapacita celkem pro 4 osoby, minimum pro ubytování jsou 2 osoby. Apartmán obsahuje kuchyňský kout, obývací pokoj, ložnici, koupelnu, WC. Minimální délka pobytu jsou 3 noci, po dohodě je možné minimální délku pobytu upravit dle individuální potřeby zákazníka.

Okolí apartmánu a Orličky

Orličky leží v třetím pásmu jižních výběžků Orlických hor na jih pod Suchým vrchem (995 m), mezi Martinovou hatí (703 m) na Jablonském hřbetu a Hradisky odbočující od Jeřábu svírající mezi sebou Orličkovský potok. Přes Suchý vrch nad horní částí obce vede zemská hranice mezi Čechami a Moravou. Suchý vrch a výběžky se skládají z ruly, ve svém jádru z červené ruly, na ní je pak vrstva šedé ruly. Od nás směrem nahoru urazíte 3,14 km a jste na hlavní silnici č. 11. Tuto silnici přejedete a pokračujete 1 km. Zde jste ve Ski areálu Buková hora - Čenkovice. Po komunikaci směrem dolů se údolím "Hradiska" po pěti kilometrech dostanete do města Jablonné nad Orlicí. Orličky obdržely své jméno od Orlických hor v jejichž oblasti leží. Samotné Orlické hory však zřejmě neodvozují svůj název od orlů. Podle profesora Simona Orlické hory obdržely své jméno od slova vor. Slovo vor má praslovanský kořen, označovalo kdysi vrchy, pásma horská. Tento praslovanský kořen vor pak nacházíme v názvech míst, potoků a řek, vycházejících z těchto hor (vorů) jako Zátvor, Vorlice, Vorličky, Voroněž, Vorkuta. Prameny Orličkovského potoka se nalézají na jižní straně Suchého vrchu nad vesnicí asi ve výši 820 m. Obcí protéká potok velkým spádem úzkým údolím ohraničeném vysokými příkrými stráněmi. V samotné obci potok přibírá několik bystřin tekoucích hlubokými údolíčky. Pod kostelem se údolní dno rozšiřuje, spád se menší, stráně však zůstávají příkré a vysoké. Pod obcí jsou stráně zalesněny až k Jablonnému nad Orlicí. Potok tu teče malebným údolím Hradiska. Údolí je z obou stran uzavřeno skálami. Na horní straně je vchod do údolí poněkud širší. Skála u silnice z profilu připomíná bývalého rakouského císaře Františka Josefa I. Cesta do Orliček je označena řadou míst jako Panská skála, U korýtka, U sv. Anny, U Václava, U Anděla Strážce, U sv. Jana. Sochy sv. Anny a Anděla Strážce byly do Hradisek přeneseny v r. 1928 ze starého jablonského hřbitova. Na okraj Hradisek u Jablonného byl v r. 1812 postaven železný sloup s obrazem sv. Bartoloměje. U Jablonného údolí uzavírají dvě skály jako brána, mezi nimi je stěží místo pro potok a silnici. Podle pověstí tu vedl tunel, který velká voda prolomila. Poněkud výše je tzv. Panská skála. Zde se prý ukrýval před husitskými vojsky majitel bystřeckého panství, katolický rytíř Walter. Jeho panství sahalo až k jamenskému katastru. Walter slíbil jablonským údolí až k Orličkám, pokud ho neprozradí a budou mu nosit potravu. Dnes skutečně údolí Hradisek po pravé straně potoka k Jablonnému patří. V Jablonném se potok vlévá do Tiché Orlice. Samotné Jablonné se jmenovalo Jablonné nad Orličkou.

Rezervovat ubytování v APARTMÁNY POD SUCHÝM VRCHEM - Orličky

Nejbližší ubytování v Orličkách a okolí

 


Zajímavé weby: dárkové poukazy

Copyright © 2013 - 2020 Ber Ubytování.CZ All Rights Reserved. Obsah