PENZION FOŘTOVNA DRÁŽĎANY - Častrov

  • 3. foto
  • 4. foto
  • 5. foto
  • 6. foto
  • 7. foto
  • 8. foto

Více o pensionu

Popis ubytování

Penzion Fořtovna Drážďany se nachází v západní části Českomoravské vrchoviny nedaleko historického městečka Kamenice nad Lipou, v osadě Drážďany, nedaleko obce Častrov. Osada Drážďany u Častrova má velmi zajímavou historii, sahající hluboko do minulosti. Vznikla v polovině osmnáctého století ve spojitosti s výrobou skla ve sklářských hutích.

Dům prošel rozsáhlou rekonstrukcí v letech 2014-2015 a je schopen splnit i náročné požadavky ubytovaných hostů. K objektu přiléhá zahrada s posezením. Penzion je svou polohou ideální základnou pro širokou škálu turistických a sportovních aktivit, ale i místem pro příjemné lenošení a pohodu. Areál penzionu zajišťuje maximální soukromí a bezpečí. Kromě ubytování v apartmánech může penzion Fořtovna Drážďany nabídnout společenský sál s barem a se zázemím pro pořádání firemních a společenských akcí (50 osob).

Celý areál penzionu je samostatnně stojící, umožňuje bezpečné parkování automobilů, motocyklů a má samozřejmě úschovnu kol. Penzion stojí u místní komunikace s minimálním provozem.

PENZION FOŘTOVNA DRÁŽĎANY ubytování v pensionu

Obytná část penzionu má v přízemí tři třílůžkové apartmány. V přízemí se dále nalézá apartmán tvořený jídelnou s kuchyní a krbem, ložnicí s dvojlůžkem. V podkroví jsou dva menší jednopodlažní a dva větší mezonetové apartmány. Apartmány jsou umístěny v původní obytné budově fořtovny a zajišťují naprostý klid a soukromí všech hostů penzionu.

Obytné prostory a celý penzion jsou postaveny z přírodních materiálů (cihlové zdivo, dřevo - dub, smrk, modřín, přírodní keramická dlažba), které ctí tradici a historii celého objektu. Objekt je vytápěn centrálně formou podlahového topení za využití kombinace ekologicky šetrných zdrojů energie.

PŘÍZEMÍ
Apartmán 1
Pohodlný byt (garsoniéra) je tvořen vstupní chodbou, ze které se vchází do koupelny (umyvadlo, sprchový kout, toaleta). Obytnou místnost tvoří jídelní kout s kuchyňskou linkou (lednička, varná konvice, mikrovlnná trouba, vybaveno nádobím a kuchyňskými potřebami), pohovka a tři samostatně stojící lůžka (1× dvoulůžko, 1× jednolůžko).

Apartmán 2
Pohodlný byt (garsoniéra) je tvořen vstupní chodbou, ze které se vchází do koupelny (umyvadlo, sprchový kout, toaleta). Obytnou místnost tvoří jídelní kout s kuchyňskou linkou (lednička, varná konvice, mikrovlnná trouba, vybaveno nádobím a kuchyňské potřeby), pohovka a tři samostatně stojící lůžka (1× dvoulůžko, 1× jednolůžko).

Apartmán 3
1+1 s krbem
Pohodlný byt je tvořen vstupní chodbou s úložnými prostory, ze které se vchází do koupelny (umyvadlo, sprchový kout, toaleta). Jednu místnost tvoří jídelní kout s kuchyňskou linkou (varná deska, lednička, varná konvice, mikrovlnná trouba, vybaveno nádobím a kuchyňskými potřebami), krbem. Druhá místnost je ložnice s dvojlůžkem a jednolůžkem.

PODKROVÍ
Apartmán 4
Pohodlný podkrovní apatmán se střešními okny a výhledem na pastvinu. Apartmán je tvořen vstupní chodbou, ze které se vchází do koupelny (umyvadlo, sprchový kout, toaleta). Pokoj - jídelna s pohovkou a kuchyňským koutem (varná deska, lednička, varná konvice, mikrovlnná trouba, vybaveno nádobím a kuchyňskými potřebami). Spací zóna s jedním dvoulůžkem a dvěma jednolůžky.

Apartmán 5
Pohodlný podkrovní apartmán se střešními okny s jižní orientací. Apartmán je tvořen vstupní chodbou, koupelnou (umyvadlo, sprchový kout, toaleta) a pokojem s malou kuchyňskou linkou s jídelním stolkem a spací částí s dvoulůžkem. Apartmán má možnost přistýlky.

Apartmán 6 mezonet
Velkorysý mezonetový podkrovní byt se střešními okny s jižní a severní orientací. Apartmán je tvořen vstupní chodbou, ze které se vchází do koupelny (umyvadlo, sprchový kout, toaleta). Prostorná místnost určená jako společenský pokoj - jídelna s pohovkou a kuchyňským koutem (indukční deska, lednička, varná konvice, mikrovlnná trouba, plné vybavením nádobím a kuchyňskými potřebami). Z této místnosti vede dřevěné schodiště do vyvýšeného podkroví se spací zónou na galerii a navazující další ložnicí. 2× dvojlůžko, 4× jednolůžko. Apartmán má možnost přistýlek.

Apartmán 7 mezonet
Příjemný mezonetový podkrovní aparmán se střešními okny se západní orientací. Apartmán je obývací částí, ze které se vchází do koupelny (umyvadlo, sprchový kout, toaleta). Nachází se zde jídelní kout s kuchyňskou linkou (varná deska, lednička, varná konvice, mikrovlnná trouba, vybaveno nádobím a kuchyňskými potřebami) a sedacím nábytkem. Z této místnosti vede dřevěné schodiště do vyvýšeného podkroví s dalšími čtyřmi lůžky (jedno dvoulůžko, dvě jednolůžka). Apartmán má možnost přistýlek.

Ubytovaným je k dispozici pračka, sušárna obuvi, dětské postýlky pro malé hosty

Okolí pensionu a Častrov

Výhodou je umístění penzionu. To nabízí ideální východisko pro pěší výlety, cykloturistiku i pro výlety autem po okolí. V okolí lze vyrazit na výlet do města rekordů Pelhřimova, do nedaleké Kamenice nad Lipou nebo třeba do pohádkové Telče či zámek Červená Lhota a samozřejmě za dalšími zajímavými místy regionu.

Rezervovat ubytování v PENZION FOŘTOVNA DRÁŽĎANY - Častrov

Nejbližší ubytování Častrov a okolí

 


Zajímavé weby: dárkové poukazy

Copyright © 2013 - 2020 Ber Ubytování.CZ All Rights Reserved. Obsah