CHATA ORLÍ VRCH NA REJVÍZE - Zlaté Hory

  • 3. foto
  • 4. foto
  • 5. foto
  • 6. foto
  • 7. foto
  • 8. foto

Více o chatě

Popis ubytování

Agroturistika!
Dobrodružství - Zážitek - Adrenalin

www. rejviz. org

Ubytovani od 150 Kč os/noc

Srdečně Vás vítá Chata Orlí vrch na Rejvízu, která je zároveň farmou hospodařící v nádherné, ale drsné krajině hrubého Jeseníku na nahorní plošině osady Rejvíz v nm. v. 772 m. Chata Orlí vrch je svou polohou a svým vybavením vhodná zvláště pro rodinnou rekreaci s dětmi, pro konání dětských zotavovacích akcí jako jsou dětské tábory, školní výlety, různá sportovní nebo zájmová soustředění a školy v přírodě, nebo rodinné oslavy, školení, kurzy a jiné firemní akce. U výše vyjmenovaných akcí zajišťujeme polopenzi popř. celodenní stravování. Novou nabízenou službou je agroturistika.

Chata Orlí vrch byla vybudována v roce 1956 jako objekt rozhlasového vysílače, který byl v roce 1998 přebudován na penzion. Nachází se v severovýchodní části osady Rejvíz, mimo hlavní komunikaci, přímo na kótě vrcholu kopce Orlí vrch v 772 m. n. m, uprostřed velkého oploceného zalesněného pozemku. V tomto areálu je vybudováno hřiště pro volejbal nebo tenis, parkoviště, ohniště s posezením a venkovní stolní tenis. Patronem chaty Orlí vrch je loupeživý rytíř Waldemar z Kobrštějna. Na jaře roku 2007 proběhla na Rejvíze velká řezbářská akce, kterou sponzoroval Spolek pro rozvoj Rejvízu a některé penzióny a chaty. Pro naší chatu byla podle pověsti "Únos Heleny vrbenské" vytesána postava loupeživého rytíře Waldemara z Kobrštejna. Unesenou Helenu symbolizuje zamřížované okénko s uvázaným šátkem. Autorem sochy je řezbář RNDr. Jiří Rozehnal a tato socha je v současné době umístěna před chatou a stala se jejím patronem.

CHATA ORLÍ VRCH NA REJVÍZE ubytování v chatě

V přízemí penzionu je velká společenská místnost s kapacitou čtyřiceti míst, která slouží zároveň jako jídelna a televizní místnost. Devět pokojů poskytuje maximální ubytovací kapacitu pro 40 osob, další navýšení ubytovací kapacity o 30 míst je možné v chatkách vzdálených od objektu cca 100 m. V celém objektu penzionu je zákaz kouření, mimo vyhrazený prostor.

Recepce

24 hod.

Gastronomie

Používáme jen své lokální suroviny, nejsme žádný obchodní řetězec! Kvalita je naše zásada.
Maso, veškerý chléb, paštiky, houskové knedlíky, sýry kozí i kravské, jogurty, máslo, marmelády, zavařeniny, houby - jsou domácí, Rejvízské, u nás na Orlím vrchu připravované.
Na naší zahrádce se budete cítit jako na vlastním grilování. Chcete si opéct špekáček? Nic není problém.
Denně pro Vás připravujeme aktuální jídelní lístek

Okolí chaty a Zlaté Hory

Jak využít volný čas na Rejvíze a okolí? Léto V letním období se nabízí nepřeberné množství turistických výletů do blízkého i vzdáleného okolí, od nenáročných tras až po ty opravdu náročné. Mezi ty nenáročné trasy do 10 až 15 km můžeme doporučit Velké Mechové Jezírko, zříceninu hradu Kobrštejn, rozhlednu Zlatý Chlum nad Jeseníkem, Bublavý pramen, Lesní hřbitov nebo Kazatelny. Těm náročnějším můžeme doporučit turistickou stezku na Praděd přes Orlické sedlo, Videlský kříž a Švýcarnu. Pro cyklisty jsou k dispozici různé cyklotrasy, které vedou přímo přes Rejvíz. Nejméně náročná je trasa směrem na Vrbno pod Pradědem, která vede po lesních stezkách. Všechny ostatní směry jsou z Rejvízu velmi příjemné, protože vedou z kopce, ale návrat je podstaně náročnější. Podzim V podzimním období je Rejvíz vyhledávanou lokalitou pro houbaře. Konec srpna a celé září je okolí Rejvizu houbařským rájem. Toto období se zároveň vyznačuje stálostí počasí s minimálními dešťovými srážkami. Prostě podzim je super. V zimě je náhorní plošina kolem Rejvízu vhodným terénem zvláště pro běžecké lyžování. Přímo na Rejvíze je několik udržovaných lyžařských stop. Pro ty co dávají přednost sjezdovému lyžování, je nejbližší sjezdovka pro nenáročné lyžaře cca 5km v Horním Údolí. Další lyžařská střediska, která můžeme doporučit jsou Ramzová, Petříkov, Lipová Lázně a Červenohorské sedlo. Ti nejnáročnější lyžaři mohou navštívit lyžařské středisko na Pradědu vzdálené cca 35 km. V provozu je nový lyžařský areál ve Zlatých Horách se čtyřsedačkou.

Rezervovat ubytování v CHATA ORLÍ VRCH NA REJVÍZE - Zlaté Hory

Nejbližší ubytování v Zlatých Horách a okolí

Ubytování Zlaté Hory

 


Zajímavé weby: dárkové poukazy

Copyright © 2013 - 2020 Ber Ubytování.CZ All Rights Reserved. Obsah